2013. Янишівський Мирослав здійснив 20-те сходження на найвищу вершину України – Говерлу

12 жовтня 2013 року
Янишівський Мирослав здійснив 20-те сходження
на найвищу вершину України –  Говерлу

Цей підйом відбувся в рамках 19-го сходження команди випускного курсу Фізико-технічного ліцею на Говерлу, присвяченого 71-ій річниці створення Української Повстанської Армії. Захід проводився 11-14 жовтня 2013 року.

Для Мирослава це ліцейне сходження мало дві особливості

1. Це було 20-те персональне сходження на Говерлу.

Перше сходженнястудентський похід у вересні 1980 року, підкорення вершини відбулося  27 вересня 1980 р.

Друге сходження         ‑ “студентський” похід після закінчення військових зборів /лагерів/ в  жовтні 1981 р.

Третє сходження ‑ похід з університетськими друзями /Карпатськими пройдисвітами/ на відзначення першої річниці закінчення Львівського університету в липні 1982 р.

Шістнадцять сходжень – керівництво командами випускного курсу ФТЛ, що здійснювали попередні щорічні підйоми на Говерлу на відзначення річниці створення УПА.

Двадцяте сходження ‑ керівництво 19-им підйомом команди випускного курсу ФТЛ,  жовтень 2013 р.

Загалом Фізико-технічний ліцей здійснив 19 сходжень. В одному з них Милослав не брав участь через недавно перенесену операцію на коліні. Ще один раз підкорити Говерлу не вдалося – в зв’язку з великими снігами та заметілями група повернулася з Говерляни назад.

 

2. В процесі ювілейного сходження Мирослав зламав ребро.

Це сталося на самому початку спуску з Говерли. Спуск проводився вздовж вододілу, в сторону “довгої” стежки, яку він чомусь завжди недолюблював. Вона віддячила йому тим же.

Починаючи спуск Мирослав продовжував вести запальну бесіду із “сестрами зі Сходу”, а конкретно з Полтави. При цьому ноги рухалися вниз, а обличчя було обернене до вершини. Відповідно і падіння відбулося в сторону вершини.

Якийсь час було майже паралізовано дихання, відчувався значний  дискомфорт при сміху і кашлянні. Після повернення на базу лікар зробив обезболюючий укол та пояснив, що Мирославу дуже повезло. Буває. що при таких переломах ребро влазить у легеню створює ще більші незручності.

 

Детальніше про цю поїздку можна прочитати також на сайті ФТЛ, розділ Хроніка за жовтень 2013 року.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *