2013. Родина відзначила перші роковини Пам’яті Янишівської Оксани Михайлівни

17 серпня 2013 року
Родина відзначила перші роковини Пам’яті Янишівської Оксани Михайлівни.

Відбулося відзначення першої річниці пам’яті мами, бабусі та прабабусі, тещі та свекрухи, засновниці родини Янишівської Оксани Михайлівни. Вона померла приблизно рік тому – 4 вересня 2012 року.

З цієї нагоди у Витвицькій  церкві відбулася Свята Літургія та Панахида за померлою. Чин Літургії та панахиди здійснив отець Петро Євчук.

Пом’янути покійну прибули всі діти, зяті Павло, Віктор та Андрій, невістки Наталя, Ліда та Леся, численні онуки: Маркіян Мар’янович, Оксана  Николишак, Юра, Оля, Маркіян Мирославович, Володя. Михайло, Віта, Оксана Лук’яненко, Любочка, Ярина і Тарас, правнуки Марта, Вікторія, Ярослав. Всього 30 членів родини із 39.

Були присутніми також рідний брат Оксани – вуйко Мар’ян зі Стрия, представники “фамілій” покійної та її чоловіка ‑ Витвицьких та Янишівських, представники наших сусідів – Витвицькі, Тишківські, Носовичі, Кокоринці, Лесіви, Янишівські, Шикори, Мартини.

У своїй проповіді отець Петро добрим словом згадав покійну, її життєвий і трудовий шлях. На її долю випала важка післявоєнна молодість. Разом з чоловіком Ярославом вони відбудували обійстя, народили і виховали 6 дітей, дали всім вищу освіту, надавали їм посильну матеріальну допомогу, допомагали у вихованні онуків,. Священник закликав дітей, зятів, невісток, онуків та правнуків берегти пам’ять про покійну, не забувати молитися за її велику і добру душу, не забувати стежину до її могили та могили її чоловіка – батька і дідуся.

Після панахиди присутні на чолі з великим другом нашої родини дяком Іваном Мохником помолилися біля Могили покійної та її чоловіка.

На відзначення перших роковин пам’яті дорогої людини діти, зяті. невістки,  працюючі онуки склали пожертву на храм в якому вона хрестилася, відвідувала Святі Літургії, з якого пішла на вічний спочинок. Загальна сума “офіри” склала 1800 гривень.

Відповідно до існуючої традиції на родинному обійсті Янишівських – на Берегах – відбувся поминальний обід. Погода сприяла родині у відзначенні цього дня. Столи були накриті надворі і заледве вмістили всіх, хто прийшов сюди. Промовці за столом, зокрема з числа сусідів, вуйко Мар’ян теплим словом згадували покійну, спільні дитячі та юнацькі роки. В їх спогадах оживав той особливий мікросвіт нашого кутка в якому вона виростала,  працювала і прожила до останнього свого дня.

 

На згадку про сумні роковини проведена також любительська фотосесія. Де-які фото з неї – з храму та на рідному обійсті представлені у фото галереї Сайту.

 

Мирослав Янишівський

12 листопада 2013 р.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *