2013. Завершено газифікацію садиби у Витвиці

5 липня  2013 року. 
Завершено газифікацію садиби у Витвиці

5 липня 2013 року, п’ятниця, в присутності Янишівського Володимира-Ярослава Ярославовича відбулося підключення до газопроводу газової плити на Витвицькій садибі.

Ця подія знаменувала здійснення багаторічної мрії, яка сягала своїми коренями ще 70-их років 20 століття. Тоді через село проліг газопровід Долина-Івацевичі. Витвичани надіялися, що до цієї труби буде підключено наше село та й. зрештою, всі села басейну Лужанки. З проханням дозволити це до тодішнього керівника Української РСР “товариша” Щербицького навіть їздила сільська делегація на чолі з Бекешем Данилом Федоровичем. Однак, для вічно бунтівної  Витвиці у радянської влади  не було ні газу, ні грошей на нову школу, ні  асфальту на дороги.…

Мрія стала збуватися лише за самостійної України. Магістральний газопровід через село та відповідна інфраструктура були здані майже десять  років тому.

Локальні відгалуження будувалися з участю зацікавлених осіб. Організатором такого будівництва на нашому кутку був Носович Ярослав Васильович, сусід, відмий підприємець, що проживає зараз у Болехові. Крім садиби його мами /Носович-Чамарник Катерини/  до спілки приєдналися наша садиба та садиба Волковецьких /Відень-Івано-Франківськ/.

Безпосередньої процес газифікації тривав майже рік.  Перша дія – копання траншей – була здійснена ще за життя господині садиби – Янишівської Оксани, в серпні 2012 року.  Потім була прокладка труб, монтаж обладання на подвір’ї.

Від нашої садиби основним організатором, скарбником та виконавцем робіт був Володя з Болехова. На деяких етапах йому допомагали Мирослав /прорізання вікна у сінях, встановлення футрин біля вікна/ та Михайло Мирославович /фарбування вхідних труб/.

Загальний кошторис заходу, включаючи проектування та придбання сучасної газової плитки, склав майже 20 тисяч гривень. В перерахунку на одного співвласника це не було особливо обтяжливо – трохи більше 3 тисяч гривень.

Перші чашки кави на “справжньому” газі були приготовані аж наступного дня, в суботу, 6 липня. Це здійснили Мирослав Янишівський /Івано-Франківськ/ та Ліда Погинайко /Калуш/ в присутності сусіда Олєсі Витвицького,  Ліди та Михайла Янишівських з Івано-Франківська.

Ексклюзивні фото з місця події тут.

Автор публікації – Мирослав Янишівський, 7 липня  2013 року

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *