Домівка БлогПро бабцю Оксану, недільну Службу Божу і сучасні технології

Про бабцю Оксану, недільну Службу Божу і сучасні технології

Витвиця. Неділя. Дев’ята ранку. Ви спите за дверима, тому досі не чули, як бабця палить у кухні і скоблить надворі риночку. І раптом – “Господи поомиилуй!…” У вашу свідомість вперто,  щораз голосніше пробивається спершу голос хору, а за ним вже чути і священникові молитви. То бабця Оксана слухає недільну Службу Божу з Ватикану, і навіть якщо вам вдалося профілонити похід до Витвицької церкви, то цей “Океан” на столі, накручений на максимальний звук, зігнорувати ніяк не вдасться. Пора вставати.

Цього року перед своїм Днем народження бабця мені снилася. Зазвичай вона мені не сниться. Ні, не так, бабця Оксана раніше мені ніколи не снилася, тому я злякалася і побігла до церкви наймати службу.  До речі, в Обухові тепер є Греко-католицька церква і служба там завжди починається саме о 9 ранку.

Але що якщо навіть у дорослому віці хочеться профілонити? Або в церкві холодно, або просто важко стояти? Де взяти нині радіо “Океан” – натуральний раритет у світі ефемок, аби просто поставити його посеред столу і накрутити на максимальний звук?…

Виявляється, уже й не треба. Можна дивитися Службу Божу… по інтернету. Уявляю собі, як ви берете свій модний телефон, “того чорта” за бабциним визначенням, і включаєте їй прямий ефір з нинішньої урочистої служби з Патріаршого собору і вона чудується – “йо-йоой!” – і тішиться і повторює собі окремі фрази з проповіді Владики Бориса Гудзяка. Уявляю десь так само живо, як пригадую ті вранішні витвицькі “океанічні” пробудження. І усміхаюся.   Власне, я нині отак, як бабця, слухала ту службу, і про всяк випадок вирішила поділитися з дорогою родиною корисним посиланням (https://zhyve.tv/), ви ж, напевно, як і я, не маєте вдома бабциного “Океану”…

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Коментарі : 1

  1. Мирослав сказав:

    З великим задоволенням прочитав твого блога. Давно на Сайті не було оновлення – та ще й такого по домашньому теплого. Ти просто молодець. Кілька днів тому з вуйком Мар’яном і твоєю мамою ми згадували також знамениту риночку і спосіб її очищення. До речі, нагадую про два Твої борги перед родиною: спогад про діда Славка та фото на стіну онуків.