Домівка БлогЙдіть до Евересту повільно.

Йдіть до Евересту повільно.

Всі, хто  знає чи не знає, то я працюю в компанії, яка займається навчання для тих, хто хоче створити власний бізнес, чи ті, хто вже його має та прагне розвивати. Типу, як славнозвісна KMBS – Києво – Могилянська бізнес школа, тільки поки що не такого рівня.

Ось буквально тиждень тому повернулась з події, яку я організовувала для власників бізнесу – Бізнес – таборі “Made in Ukraine”.

Там познайомилась з 4 екс-міністром економіки Павлом Шереметою – людиною, яка мене надзвичайно вразила. Я провела з ним тісно спілкуючись 2 дні, але його манера спілкування та виховання закарбувалось в моїй душі.

Тому хочу поділитись з вами цікавими думками, і можливо комусь щось стане у пригоді.

Павло великий фанат 5 симфонії Бетховена. Він переконаний, що як і в оркестрі, так і в бізнесі є диригент, від якого залежить багато чого, починаючи від ритму, темпу, закінчуючи вдалим виступом в принципі. Навіть якщо мелодія розписана по нотах, а диригент не може спіймати потрібний ритм, нічого не вийде. Коли оркестр бачить перед собою поганого диригента, перша скрипка тихо бере на себе функцію диригента і задає ритм.

Якщо власник хоча б на два тижні повертається до офісного життя — команді час готувати свої резюме. Бо власник має бути серед клієнтів. В стартапі є тато — це мисливець, а є операційний директор. Роль мисливця — настріляти та принести, далі — операційний директор та команда закручує це в банки. Всі мають бути на своїх місяцях.

Йдіть до Евересту повільно

Experience Cycle  — це не просто про “цикл досвіду”. Я перекладаю це як “цикл переживань і вражень”. І безумовною частиною цього циклу є точки болю, проблеми. Якщо ми  просто визначимо точки болю в Україні за наступні 20 років, це вже буде зроблена неабияка купа роботи.

Не треба витягувати людей на Еверест, поки вони не пройшли базового табору. Мрія мрією, але якщо вас закинути туди, вам це не дуже сподобається, розпочнеться запаморочення. До нього має бути шлях.

До знайомтсва з ним, я була переконана, що такі люди – “зірки”, до яких ні на крок не підходь. Проте він – це уособлення, простоти та людяності. Тому, бажаю всім бути Людиною і залишатись нею в будь – якій життєвій ситуації.

Будьте хорошими диригентами і завжди майте першу скрипку, яка підхопить ваш ритм  – і в сім’ї, і на роботі, і в бізнесі.

Йдіть на свій Еверест, долаючи свій власний шлях. І нехай всі перешкоди, залишаються позаду, а слова із пісні Океану Ельзи нехай підтримують вас у досягненні вашої вершини:

День сьогодні не такий,
Як уявляли ми.
Світ - два кроки від весни,
Два кроки від зими.
Більше не лякають нас
Уламки їхніх стін,
Нам залишилось пройти
Найвищу із вершин...

І може наші очі
Роз'їдає дим -
Та ми не помічаєм,
Бо вогонь - наш побратим.
Наші очі заливає піт -
Та ми не закриваєм їх
І дивимось на світ,
І далі йдем!..

Шум і тисяч їхніх слів
Часом приносить біль,
Та дощ із хмари темних стріл
Не потрапляє в ціль,
І ми продовжуємо нести
Свій прапор, а не хрест,
Ми продовжуємо іти
На власний Еверест!"

 

P.S. З нагоди, сьогоднішнього свята – вітаю в. Мироська з Днем народження! Ви приклад Людини з великої букви! Йдіть до своєї вершини, до свого Евересту! Нехай всі мрії стануть реальністю!

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *