Домівка ЕнциклопедіяВолковецький Степан Васильович

Волковецький Степан Васильович

Автор публікації на Сайті ‑ Мирослав Янишівський

Відомий громадський та політичний діяч сучасної України. Народився в селі Витвиця 30 січня 1948 року в сім’ї  Василя Волковецького та Каролини Волковецької з Сабанів.

Садиба Волковецьких розміщена на кутку Береги, однак в господарському плані /пасовища, дрова, земельні наділи тощо/ більша тяжіла до сусіднього /нашого/ кутка – Малиновища. 

Закінчив із золотою медаллю Витвицьку середню школу, фізичний та спеціальний юридичний факультет Львівського університету імені Франка, аспірантуру в місті Свердловську на Уралі /Росія/.

Кандидат фізико-математичних наук. До переходу на парламентську роботу працював доцентом кафедри вищої математики Івано-Франківського інституту нафти і газу.

Починаючи з 1988 року активний учасник процесів національного відродження та боротьби за незалежну українську державу на теренах Долинщини та Івано-Франківщини в цілому. Один з організаторів обласного Товариства української мови та Народного руху України. Делегат установчого з’їзду Народного руху України в 1989 році.

З 1990 року ‑ депутат обласної ради майже всіх скликань Обирався головою Івано-Франківської обласної ради та за головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Депутат Верховної ради України України  першого /1990-1994 р.р./ та другого /1994-1998 р.р./ скликань.

Учасник проголошення Акту Незалежності України 24 серпня 1991 року.

Після 1998 року ‑ посол України в Грузії та Азербайджані.

Після завершення посольської каденції в Азербайджані повернувся в Івано-Франківськ. В даний час очолює обласну організацію Всеукраїнського товариства “Просвіта” та викладає міжнародне право в Прикарпатському національному університеті імені В.Стефаника.

Степан Волковецький має безпосереднє відношення до нашої родини як недалекий родич і близький сусід.

В кінці 19-го століття ми мали спільних предків ‑ Волковецького Федора /Федьи/ та Волковецьку /з Янишівських/ Марію /Марисю/. Батько Степана ‑ Василь Волковецький та наша мама Оксана Янишівська /з Волковецьких/‑ засновниця  родини  ‑ були двоюрідними братом та сестрою.

Крім того мама, Оксана Янишівська /з Волковецьких/, та Зіновій Красівський ‑ відомий політичний діяч, дисидент, борець за незалежність України, якому в центрі села встановлено пам’ятник, були Хрещеними батьками Степана. До останніх днів життя нашої мами Степан ставився до хресної з великої пошаною та пієтом. Буваючи в селі він ніколи не минав нашої садиби, кожного разу провідував свою хресну і обдаровував її різними гостинцями.

Схема родинного зв’язку

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *