Домівка ЕнциклопедіяПрогнозування втомної довговічності бурильних колон

Прогнозування втомної довговічності бурильних колон

Автор публікації на сайті – Янишівський Мирослав Ярославович

Тема кандидатської дисертації Янишівського Мирослава.

Дисертація підготовлена і захищалася російською мовою. В оригіналі тема звучить Прогнозирование усталостной долговечности бурильних колонн.

Дисертація підготовлена за період роботи в науково-дослідному секторі кафедри деталей машин та механізмів /1983-1986 р.р./ та навчання в аспірантурі Івано-Франківського інституту нафти і газу. /1986-1989 р.р./

Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент – Крижанівський Євстахій Іванович. Зараз – доктор наук, член-коресподент НАН України, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. 

Офіційні опоненти:

‑ доктор технічних наук, професор Львівського політехнічного інституту, професор, Мочернюк Д. Ю. /родом з Микуличина/;

‑ кандидат технічних наук, доцент Московського інституту  нафти і газу Баграмов Р.А. /родом з Вірменії/.

– Ведуча організація – виробниче геологічне об’єднання “Чернігівнафтогазгеологія”.

– Експериментальна частина роботи – натурні випробовування бурильних труб – виконувалася у Фізико-механічному інституті АН України у Львові у відділі професора Похмурського.

Розглянута проблема. В процесі роторного буріння свердловин відбувається обертання труб. Це приводить до того, що місцях викривлень свердловини труба за кожним обертом вигинається. Як наслідок, в тілі труби виникають хоч і невеликі змінні напруження. Вони в сотні разів менші від тих, які може витримати труба при одноразовому навантаженні, але при багатотисячному повторенні приводять до зародження і росту тріщин, так зване явище втоми металів. Прикладом цього ефекту /малоциклова втома/ є переламування дротини при багаторазовому згинанні-розгинанні.

Основна ідея роботи – попередження втомних руйнувань бурильних труб на основі відомих рівнянь втомної міцності та відомих конкретних умов роботи. Рівняння втомної міцності труб одержувалися на основі втомних випробувань натурних конструкцій.

– Захист дисертації відбувся 3 жовтня 1989 року в Московському ордена Жовтневої революціїі і ордена Трудового червоного прапора інституті нафти і газу ім. І.М.ГУбкіка, місто Москва, Ленінський проспект, 65.

Від родини на захисті був присутній брат Мар’ян, котрий спеціально з цієї нагоди приїхав до Москви. Він же був організатором маленького фуршету на квартирі де ми жили.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *