Панюки

Автор публікації на Сайті – Янишівський Мирослав.

 Вуличне прізвисько родини баби Янишівської /з Гошовських/ Анни Іванівни.

Дівоче /офіційне/ прізвище баби – Гошовська. Вона народилася в сусідньому селі Розточках у дуже заможній родині. За переказами родині баби Анни належало мало не половина земель недавнього розточанського  колгоспу “Прапор Леніна”. Сім’ї належали також де-які угіддя на території Витвиці. Саме вони склали віно /придане/ баби Анни та її сестри, яка також була віддана /замужем/ у Витвиці  /т.з. Адамишині/. Це землі вздовж ріки Солотвина, зокрема урочище Заноги.

Смисловий зміст прізвиська вказує на заможність /”панськовитість”/ родини.

В Розточках і зараз проживають нащадки бабиної родини. Нащадок цієї родини /Гошовський/ в 1970-их роках як тракторист прокладав дорогу з Кривця на Федірчіта, якою мали перетягувати бурову установку. З татом вони вважалися двоюрідними. Колеги-трактористи, які також були з Розточок частіше називали його Панюком, ніж Гошовським. Це була моє перше знайомство з “моїм” прізвиськом по родині баби Анни.

Кілька років тому я підібрав в центрі пасажира, який виявився Гошовським з Розточок. На мої детальніші розпитування відповів, що він з тих Гошовських, котрих називають Панюками.

 

Джерела.
Власні спогади за татовими розповідями.
Спогади мами – Янишівської Оксани.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *