Домівка БлогКатерина Бандра. Карби болю. Жителька Витвиці опублікувала книжку.

Катерина Бандра. Карби болю. Жителька Витвиці опублікувала книжку.

Катерина Бандра. “Карби болю”.

Жителька Витвиці опублікувала книжку.

 

В народі кажуть: “Діла Господні незбагненні”. Це дійсно так …

Приведені слова – перший рядок книжки,  яка кілька днів тому побачила світ у видавництві Івано-Франківської обласної “Просвіти”.  На перший погляд – буденна справа. Зараз виходить дуже багато різних видань. Покоління читачів 70-тих не могло собі колись навіть уявити чогось подібного.

Проте книжка, про яку йдеться – особлива. Насамперед  для всіх, хто яким не-будь чином – народженням, походженням, проживанням, тощо має відношення до нашої малої батьківщини – Витвиці. Ця книжка – “Карби болю”. Її автор – жителька Витвиці  – Бандра Катерина, дівоче прізвище – Данилів.

2017.07.20 Фото до книжки Карби 2Погодьтеся, не так часто, а можливо таки вперше у новітній історії села, жителька Витвиці випускає книжку. Не просто уродженка – таких у світах є чимало – докторів наук, кандидатів, журналістів, а таки жителька, яка і народилися у Витвиці і прожила там все своє свідоме життя.

Причому книжка – “справжня”, повновартісна, обсягом 400 сторінок, у твердій обкладинці, з кольоровими фотографіями.

Більшу частину книжки займають поетичні твори сивочолої авторки. Є також прозові оповідання та п’єса, написана ще у молодості. Тематика книжки окреслена уже її назвою. Насамперед це книжка про те покоління витвичан, до якого вона належить, про його життя, страждання, патріотизм та жертовність у боротьбі за самостійну Україну. Частину книжки займають також вірші про сьогоднішні карби болю – розстріл Майдану, першу у цьому столітті російсько-українську війну…

Передмову та відгуки до книжки написали Василь Бабій – письменник. заступник голови обласної спілки письменників, Степан Штурмак – учитель історії Церківнянської школи, Михайло Січка – заступник голови обласної “Просвіти” та Марія Кочкодан – учитель української мови та літератури у Богородчанах, дочка авторки книжки.

Для родини Янишівських книжка має ще одну цікавість. За місцем народження авторка книги входить у коло наших найближчих сусідів. Вона є дочкою Марії і Матвія Данилівих, більше відомих на кутку за ім’ям батька – Матійові. Там і зараз проживає її молодший брат – Микола Матвійович, відомий уфолог, до якого ми щороку ходимо колядувати, та племінник Руслан.

Там вона народилася у далекому 1934 році, виростала, звідти пішла заміж на Кривець за Бандру Михайла. Її чоловік,  уже покійний, також був активним учасником громадського життя. Зокрема, разом з нашим батьком /дідом Славком/ брали участь у розкопках на Чертижи і в Сітниковаті похоронених  повстанців, збирали підписи за відновлення УГКЦ.

Дитячі і підліткові роки авторки книги пройшли на нашому Зарінку. І хоч Катерина на 5 років молодша нашої мами /бабці Оксани/ виростали сусідські дівчата практично разом.  Катерина часто, під ім’ям – Касі Матійова –  згадувалася у маминих розповідях про підліткові та дівочі роки.2017.07.29 Фото до книжки Карби 1

На жаль, тираж  книжки обмежений, і перший випуск практично уже розійшовся. Однак є можливість додаткового  тиражування. Орієнтовна вартість книжки – 100 гривень. Бажаючі замовити “Карби болю” або скласти пожертву на нову книжку – “Болючі спомини”, яку готує до друку авторка, можуть звертатися до самої п. Катернини,  дочки Марійки, в обласну “Просвіту” або до мене, Мирослава Янишівського, автора цього допису…

Ну і на закінчення кілька рядків  авторки з першої сторінки книги:

В народі кажуть Діла Господні незбагненні”. Це дійсно так. Чи могла я, проста сільська жінка, колись подумати, що в глибокій старості буду писати?

Прошу не судити строго мої твори. Жодних університетів я не маю, ніхто не вчив мене поетики. Що підкаєує серце, те й пишу.

Бажаю Вам, щановні читачі, любові й злагоди, а в Бога прошу миру для України.

                   Хай ясне сонечко сіяє

                   Завжди у Вашому житті.

                   Добра і щастя я бажаю

                    Від щирої душі.

 

 

20 липня 2017 р.                                                       Мирослав Янишівський.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *