Домівка БлогІ знову 90-і ???
Янишівський Володимир

Видатний український економіст. Автор десятків наукових і псевдонаукових праць. Представник 3-го покоління Родини

І знову 90-і ???

Нещодавно (на так звані першотравневі вихідні) їздив додому в Івано-Франківськ. Як і завжди на великі свята, купити квиток на поїзд на ці дні було дуже складно, і я також не зміг його купити, а вдалося придбати квиток лише на електричку до Хмельницького. Оскільки уже був запланований рафтинг на Чорному Черемоші, я був готовий доїхати будь-яким способом. Я і доїхав досить швидко (5.00 у Хмельницькому, 11.00 вже в Івано-Франківську), але не міг не звернути увагу на ті речі, які відбувалися на вокзалі в Києві.

У касовому залі величезні черги, в касах зазвичай кажуть «квитків нема», але поруч тиняються бариги, які пропонують квитки на різні напряки, звичайно за «дещо» вищою ціною. Наприклад, мені барига хотів впарити квиток до Львова за 180 грн., який в касах повинен коштувати біля 100 грн.

Уже на пероні біля електрички один хлопець розповів мені, що він не зміг купити квиток до Волочиська (практично середина ділянки Хмельницький – Тернопіль), і хотів домовитись з провідниками про проїзд, однак ті захотів здерти з нього від 300 до 400 грн. Ну що ж, якщо хочеш їхати «не легітимно», без квитка, плати за це додатково. Але де ті квитки взяти? В касах? Не смішіть мене. Хіба в бариг, вони все-таки більш чесні, ніж провідники. Як добре, що ще є електричка до Хмельницького, яка завжди приходить на допомогу! Однак не виключено, що «оптимізатори» і «покращувачі життя» доберуться і до неї.

В цій поїздці додому запам’ятався ще один момент. Уже після рафтингу заїхав я на декілька днів до нашої бабці Оксани у Витвицю, де також згадав про гарячі 90-і. 2 доби підряд не було електроенергії протягом майже цілого дня. Коли ми спостерігали подібну ситуацію? Правильно, в 90-і.

Невже такого покращення життя ми чекали? Невже ми будемо просто спостерігати, як Україна повертається до найгірших традицій зразка 90-х?

Я хотів написати цю статтю ще до 10 травня, однак через хронічну нестачу часу зробив це лише сьогодні. Сталось так, що завдяки цьому моя думка буде більш повною і завершеною. Саме сьогодні стало відомо про викриття в Україні (Луганська обл.) ферми з рабами. Є підстави стверджувати, що ця ферма – не єдиний такий випадок. А ми говоримо про якусь 20-ку найпотужніших держав світу, підготовку до Євро-2012 та інші серйозні речі.

Якщо ситуація в нашій державі не зміниться, то повернення в 90-і – це ще не межа, бо можна відкотитись і в кам’яний вік.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *