Домівка Документи і матеріалиДруковані праці членів родиниЯнишівський Михайло Мирославович. Село Витвиця – осередок дрібної галицької шляхти. – Конкурс учнівських науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук України (МАН). – Івано-Франківське територіальне відділення МАН України. – Івано-Франківськ, 2012 рік.

Янишівський Михайло Мирославович. Село Витвиця – осередок дрібної галицької шляхти. – Конкурс учнівських науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук України (МАН). – Івано-Франківське територіальне відділення МАН України. – Івано-Франківськ, 2012 рік.

В роботі висвітлено історію села Витвиці як поселення  дрібної галицької шляхти.

На прикладні шляхетських родин даного села показано особливості  дрібної галицької шляхти – особливого суспільного  прошарку людей, що залишилися в добу феодалізму особисто вільними.

Обґрунтовано приналежність більшість села Витвиці до дрібної  галицької шляхти, яка є унікальним феноменом не лише українського, а й європейського минулого.

З’ясовано українське (русинське) походження дрібношляхетських витвицьких родів. Зокрема показано, що шляхетські роди Витвиці є нащадками бояр та дружинників давньої української держави.

Наведено зміни в соціальному статусі дрібної шляхти після ліквідації в 1848 році кріпацтва. Це зрівняло в правовому статусі шляхту та інших жителів села.

Досліджено етнокультурні особливості шляхетських родин у побуті, традиціях та звичаях. Зокрема показано, що будучи чисто українською, дрібна шляхта все одно творила замкнуті громади, виділялася в церкві та шлюбі.

Показано, що важливу роль у процесах самоідентифікації та збереженні дрібною витвицькою шляхтою української культури  відіграла мова та релігія.

Показано вклад представників та нащадків витвицької шляхти у національну культуру та науку українців та інших народів.

Висвітлено неоціненну роль нащадків витвицьких шляхетських родів у націоньно-визвольній боротьбі та процесах державотворення у 20 столітті.

Текст праці: Село Витвиця – осередок дрібної галицької шляхти

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *