Домівка Документи і матеріалиДруковані праці членів родиниЯнишівський В.М. Верховна Рада скоротила чисельність Збройних Сил України. – svoboda.org.ua

Янишівський В.М. Верховна Рада скоротила чисельність Збройних Сил України. – svoboda.org.ua

20 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон “Про чисельність Збройних Сил України на 2012 рік”. Цим Законом чисельність Збройних Сил України станом на 31 грудня 2012 року затверджено у кількості до 184 тисяч осіб (на 8 тисяч осіб менше порівняно з 2011 роком). Це рішення підтримали 256 депутатів.

Для порівняння: чисельність Збройних Сил в Україні 2000 року становила 400 тис., 2006 р. – 221 тис., 2008 р. – 200 тис.

Отже, процес скорочення Збройних Сил України триває. Ще Леонід Кравчук продемонстрував, як треба “розбудовувати” українські Збройні Сили: втрата Чорноморського флоту, здача ядерної зброї. При Кучмі і Ющенку армія невпинно скорочувалась і занепадала. Янукович, звичайно ж, не хоче відставати від своїх попередників, і цього разу суб’єктом законодавчої ініціативи виступив саме чинний Президент України. Звісно, влада полюбляє розповідати байки про підвищення боєздатності армії, але її бездіяльність в цьому напрямку набагато більш промовиста. Про яке скорочення армії може йти мова, коли підвищення боєздатності й близько не видно, натомість, наші “доброзичливі” сусіди цілком реальні?

Отже, що все-таки змусило владу продовжувати скорочення армії? Невже лише перерозподіл бюджетних коштів? Але нещодавно Прем’єр Азаров заявив, що Україна готова іти на певні компроміси задля перегляду газових угод з Росією. Можливо, продовження планомірного знищення української армії і входить в пакет домовленостей з Медвєдєвим-Путіним за схемою: чергова “неймовірна” знижка на газ в обмін на чергову порцію національної безпеки?

Очевидно, національна безпека не входить в систему пріоритетів режиму Януковича. Владна верхівка більше зайнята безпекою власних грошей і особистою безпекою в умовах протистояння з українським народом, яке тільки загострюється.

Читайте також