1959 рік

7 квітня  1959 року.

Народження Янишівського Мирослава  Ярославовича

 7 квітня 1959 року народився Янишівський Мирослав Ярославович, член родини, четверта дитина в сім’ї засновників родини – Оксани та Ярослав Янишівських.

Про обставини народження відомо, що це сталося у пологовому будинку так званої дільничної  лікарні у Витвиці. Пологи приймали акушерка Красівська /Витвицька/ Марія Степанівна, відома на побутовому слензі як “Марійка вуйка Штефана” та медична сестричка Зрайко /Волковецька/ Марія Степанівна, відома для нас як “стрийова Марусі”.

Як відомо, пані Марійка була двоюрідною сестрою породіллі, а Маруся – дочкою двоюрідного брата Василя.

Відомо також, що вага новонародженого була пристойною, однак ця гарна для майбутнього розвитку стартова умова, знівелювалася затяжним захворюванням дитини у віці кілька тижнів.

Хрещення новонародженого відбулося в умовах строгої конспірації у хаті Лаврович Софії Ігнатівни, відомої в родині як “цьотка Зосі” або “цьотка Шпрідеяниха”.

За хресного батька був Янишівський Степан Іванович, відомий у родині як стрийко Штефан, тобто брат тата новонародженого.

 

Хресною мамою була Кушнір /Лаврович/ Марія Павлівна, відома для нас як “цьотка Маринка”, дочка господині та двоюрідна мамина сестра.

Чин охрещення здійснив священник отець Волянський. За словами Хресної, на той час він уже відбув заслання, як такий, що не перейшов на російське православ’я і повернувся в рідні краї. Так що хрещення новонародженого було підпільним подвійно:  по-перше ‑ сам факт хрещення, по-друге  ‑  хрещення священником забороненої УГКЦ,

За спогадами Хресної, – паралельно хрестили сестру новонародженого – Марту, 1961 року народження, /???/ та дочку хресної – Уляну, 1964 року народження /???/.

Таке пізнє хрещення цьотка Маринка пояснила релігійними утисками комуністичної влади та учительською  роботою батьків. Сам обряд відбувався в тій кімнаті, що виходить вікнами до колишньої аптеки.

 

Автор публікації – Мирослав Янишівський, 15  березня 2013 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *