1926 рік

26 грудня 1926 року

Народження  Янишівського Ярослава Івановича

26 грудня 1926 року в селі Витвиця /Болехівський повіт Станіславівського воєводства тодішньої Речі Посполитої Польської/ народився Янишівський Ярослав Іванович, засновник родини.

Батьки дитини, селяни вище середньої заможності:

Батько – Іван Петровіна-Янишівський –         син Василя Янишівського та Тересі Гошовської.

Мама – Анна Гошовська, ­  дочка Івана Гошовського та Катерини /Касі/ Вітвицької

“Петровіна” – шляхетський придомок родини Івана, придомок родини Анни з Гошовських – поки-що невідомий.

Мама – Анна Гошовська – була родом з Розточок, походила з дуже заможньої шляхетської родини. В зв’язку з високим рівнем заможності родина навіть мала вуличне прізвисько – Панюки.

Будинок батьків у господарських книгах гміни /тодішній варіант сільради/ був зареєстрований під номером 56.

Про обставини народження відомо, що пологи відбулися вдома, причому без повитухи. Про це свідчить дивний запис – “без баби” у церковній метричній книзі

Новонароджений був шостою із восьми дітей у своїх батьків, які дожили до дорослого віку. Однак, зі спогадів сестри Марії /цьотки Марисі/ відомо, що ще двоє – дівчаток померли у дитячому віці.

Новонароджений був охрещений зразу наступного дня – 30 грудня 1926 року. Хрещення та елєопомазувавння здійснив сільський священник отець Юліан Петраш.

Хресними батьками були:

Василь Волковецьких – неясні спогади вказують, що це міг бути батько Дорки, дід Люби Витвицької-Бабенчук, принаймі його дійсно так звали.

 

Красівська Тересі Павлівна – жителька села.

В 2008 році під час реконструкції садиби Волковецького Михайла Степановича знайдена церковна книга реєстрації новонароджених і померлих по Витвицькій парафії за період з 1922-го по 1944-ий рік. Зокрема, збереглася  і сторінка із реєстрацією тодішнього новонародженого – Ярослава Янишівського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *