Галицька Просвіта. 21.01.2016.

ГАЛИЦЬКА ПРОСВІТА

Тижневик Івано-Франківського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка 
 21 січня 2016 р. № 3  /57/ 

 

У цьому номері газети на 3-ій сторінці поміщена стаття На потреби АТО. Автором статті є відповідальний секретар обласної “Просвіти” Михайло Січка.  Як і всі Січки – родом з Витвиці.

У статті йдеться про те, що голова обласної організації С. Волковецький та член правління М. Янишівський за власні кошти придбали бінокль і вручили його своєму земляку, учаснику АТО Миколі Витвицькому.

Варто зауважити, що бінокль був доволі дорогий, коштував більше п’яти тисяч. Однак, ради справедливості треба додати, що цей подарунок мав ще одного спонсора – Мар’яна Янишівського, брата Мирослава. Коли Мар’ян дізнався про цю акцію, він виявив бажання приєднатися до неї, шляхом компенсації Мирославу половину його внеску. На жаль, автор – Михайло Січка про це не знав…

Згаданий у статті Микола Витвицький – доброволець АТО, син покійної  Ольги Миколаївни Витвицької, відомої у Витвиці також як Ольга Марцінова.  Вона працювала учителькою у Царківні, була колегою нашого тата не лише по роботі, але  й по громадській діяльності, зокрема по підготовці книжки “Історія Витвиці”.  Колись також при допомозі Мар’яна лікувалася у Львові.

Микола успішно відбув рік на цій війні і живий-здоровий повернувся додому. Каже, що бінокль від земляків був йому також і своєрідним оберегом.  При демобілізації передав його наступникам.

Згаданий номер “Галицький просвіти” представлений тут: http://uaprosvita.if.ua/images/archive/2016/Sichen/3577.pdf

 

Мирослав Янишівський.

12 березня 2016 р 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *